خانه » پمپ دیافراگمی » آرگال » پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی سری FRONTIERA

پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی سری FRONTIERA

پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی

شرکت آرگال ایتالیا پمپ های سانتریفیوژ به شکل های افقی و عمودی  بااستفاده از رزین های ترموپلاستیک مقاوم در برابر خوردگی ساخته است. متن حاضر توضیحاتی در مورد سری جدید FRONTIERA  از سری پمپ های شیمیایی ارائه میدهد. این دسته از پمپ های سانتریفیوژ آرگال پاسخ بسیار کاملی به نیاز های صنایع مختلف در مورد انتقال سیالات شیمیایی می دهد. بر اساس طراحی کلی این دسته از پمپ  جهت استفاده در صنایع دارویی و شیمیایی ساخته شده اند به گونه ایی که بتوانند در شرایط محیطی و عملکردی متفاوت از جمله محیط های شمیایی و دارای خوردگی سطحی و خارجی و  شستشو خطوط و همچنین جهت مقاومت  در برابر سیالاتی که خورندگی بسیار بالایی پاسخگو باشد.

INTRASET

پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی ساختار داخلی پیشرفته و بسیار مناسبی دارند که حاصل سالیان طولانی تجربیات آرگال در این زمینه می باشد که این خود بخشی از پروژه INTRASET  می باشد.

INTRASET یک سیستم تشکیل شده از دو بخش می باشد:

بخش اول : ساختار

ساختار پمپ های سانتریفیوژ آرگال مختلف به گونه ای طراحی و محاسبه شده اند که واحد های پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی را شکل دهند از جمله ( کوپل بلند و کوتاه با درایو مکانیکی و مگنتی، پمپ های پیچی و یکپارچه….)

بخش دوم: کاربرد

نیازهای هر هریک از استفاده کنندگان پمپ ها در صنایع مختلف در طی هریک از مراحل طراحی مورد بررسی قرار میگیرد. مدل ارائه شده با استفاده از ابزار های چند رسانه ای و شبیه سازی میشود.  قابلیت تعریف کردن مرحله به مرحله مدل را تا زمانی که پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی نهایی و درست ساخته شود ادامه میابد. تضمین کیفیت آرگال توسط  ISO 9001: 2000 مورد تایید قرار گرفته است .

ISO9001

پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی

پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی

 

منحنی مشخصه ۵۰HZ- 1450 r.p.m

منحنی مشخصه 50HZ- 1450 r.p.m

منحنی مشخصه ۶۰HZ- 3480 r.p.m

منحنی مشخصه 60HZ- 3480 r.p.m

خصوصیات پمپ های FRONTIERA

این پمپ ها مطابقت با استاندارد جهانی( ISO 2858 (DIN- BS5257 که به سایز پمپ ، صفحه نصب پمپ ، سایز ورودی و خروجی اتصالات و عملکرد هریک از پمپ ها میپردازد .

مقاومت شیمیایی :

کلیه عوامل در ارتباط با سیال پمپ شده به شگل کاملا پیشرفته ایی کاملا در برابر عوامل شیمیایی مقاوم هستند .

پلیمر استفاده شده با ورژن استاندارد در پوسته پمپ و ایمپلر از انواع زیر هستند :

پلی پروپیلن (PPH) ، مواد ترموپلاستیک خالص که با اشعه ماورا بنفش مقاوم سازی شده است .

اتیلن کلرو تری فلرو اتیلن (E-CTFE) پلیمر فلوراید شده که بدون هیچ گونه افزودنی می باشد.

پمپ مگنت درایو یا پمپ آببند شده:

پمپ های FRONTIERA سانتریفیوژ هستند و اساسا پمپی هستند که در داخل آن ایمپلر تیغه ای توسط یک موتور میچرخد.

این مدل ممکن است دو نوع باشد: مغناطیسی و یا مکانیکی

در خصوص درایو مگنتی:

پره ها به شفت موتور متصل نشده اند . نیروی لازم جهت چرخش ایمپلر از نیروی مغناطیسی که توسط آهن ربایی که روی شفت موتور قرار داده شده است و نیروی مغناطیس را بین پره های ایمپلر ایجاد میکند تامین میگردد. این ورژن به هیچ آببندی نیاز ندارد. بدنه به صورت ذاتی توسط واشر های استانیکی که به صورت کوپل قرارداده شده اند آببند میگردد.

در خصوص مدل دارای آببند :

ایمپلر به شفت موتور وصل شده است (از طریق بخش الکتریکی موتور یا ساپورت) و وظیفه آببندی بر عهده مکانیکال سیل ها که دارای جنس مناسبی هم هستند میباشد.

section 1

section2

پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی

راهکار های ارائه شده برای داخل کیسینگ پمپ

برای پمپ مگنت درایو :

پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی :پمپ های مگنت درایو با ساختار داخلی متفاوتی ساخته میشوند.

T استاندارد: جهت سیالات شیمیای فاقد ذره

R بحرانی : جهت خطرات ناشی از عملکرد خشک و یا خطرات کاویتاسیون

X نهایی :جهت سیلات شیمیایی دارای ذرات معلق

مدلهای دارای آببند میتوانند با انواع معمول آببند های مکانیکی موجود در بازار ، که جهت سازگاری با سیالات از جنس های مختلف از متریال های مختلف ساخته میشوند نیز ترکیب شود.

 

دقت ویژه در ساخت قطعات داخلی:

برای پمپ مگنت درایو:

  • توازن هیدرو دینامیکی ایمپلر
  • محافظت محفظه مغناطیسی
  • محفطه دوبل جلویی، یکی برای مقاومت شیمیایی و دیگری جهت افزایش مقاومت مکانیکی .
  • با توجه به اهمیت ویژه ای که در مبحث مونتاژ و دمونتاژ کردن کوپل های مغناطیسی شده است ،طراحی خاص این پمپ مگنتی در زمانی که جذب مغناطیسی کاهش پیدا کرده است مانع از خروج ناگهانی فنرها و بخش های مختلف میشود .

برای پمپ دارای آببند:

  • دوران داخلی موجب خنک کردن آببندهای مکانیکی شده و موجب میگردد تا ذرات صلب(به جهت محافظت از ایمپلر)  روی لبه انتهایی کیسینگ قرار گیرد  .
  • ساختار کامپوزیتی دیسک عقبی : قطعاتی از جنس استنلس استیل با روکش ترموپلاستیک جهت افزایش مقاومت شیمیایی و جلوگیری از تماس سیال با فلز جهت نشیمن مکانیکال سیل در نظر گرفته شده است.
  • رول بیرینگ به گونه ای مناسب تنش دینامیکی وارده بر ایمپلر ها در هر نوع پمپی از این سری ساپورت میکند (شامل نوع با کوپل کوتاه میشود)

ساختار ارتقا یافته صفحات استنلس استیل

در تمامی مدل ها اتصال پمپ به زمین توسط صفحات ستیل AISI 304 می باشد. که این موضوع پایداری و مقاومت بالایی را در طی دوره استفاده پمپ به پیچ و مهر ه ها و مهار ها ی پمپ میدهد.

در سری N ( پمپ های یکپارچه رایج ساخته شده از ترموپلاستیک ) فلنج های استنلس استیل جایگزین فلنج های ترموپلاستیکی قدیمی شده است و همچنین نوع اتصلات به گونه ایی ویژه طراحی شده است که بار مکانیکی اعمال شده بر روی بدنه پمپ را به حداقل میرساند.

در سری پیچی R ورقه های استنلس استیل به طور کامل جایگزین بدنه آهنی قدیمی شده اند که اغلب بعد از یه مدت کوتاهی تخریب میشدند. مدل جدید پیچی

پایه های نصب از جنس استنلس استیل هستند که جایگزین مدل قدیمی با فولاد رنگ شده می باشند.

گارد محافط دوار که کوپل های انعطاف پذیر را پوشش میدهد از جنس ورقه های استنلس استیل می باشد.

پمپ مواد شیمیایی آرگال یکپارچه

پمپ یکپارچه ترموپلاستیک با کوپل بلند

مدل با کوپل کوتاه

مدل کوپل کوتاه از سری پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی در دسترس قرار گرفته تا با موتور های استاندارد نوع IEC یا NEMA به صورت مستقیم اتصال پیدا کند.

تمای انواع پمپ های سانتریفیوژ آرگال برای سیالات شیمیایی، هم مکانیکی و هم مگنتی اتصالات میتوانند بدون تخلیه پمپ کنترل شوند.

اتصالات نوع رول بیرینگ  در پایه هایی که با چند بخش در تماس هستند به گونه ای هستند که ایمپلر ها و مهارها کلیه بار دینامیکی را ساپورت کرده و جذب مینماید.

پمپ ترموپلاستیک یکپارچه با کوپل کوتاه

پمپ ترموپلاستیک یکپارچه با کوپل کوتاه

راهکار های موجود جهت ساخت این دسته از پمپ ها :

در این رابطه اساسا دو راه حل وجود دارد :

روش اول : ساخت پمپ به صورت یکپارچه

بدنه ها به منظور ماشین کاری از شکل نیمه آماده با ضخامت بالا همراه با فلنچ های چدنی ساخته میشوند. این راهکار مزیت هایی را درخصوص مقاومت شیمیایی قطعات به همراه میاورد. اما این روش تولید به دلیل دور ریز زیاد مواد مخصوصا برای محصولاتی که از پلیمر های  حاوی فلوئور (PVDF,E- CTFE) ساخته میشوند ،از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

روش دوم : ساخت پمپ با تکنیک روکش

در این تکنیک شامل ساخت پمپ با استفاده از فولاد و سپس روکش کردن آن با پلیمر های فلوئور میگردد . لایه روکش اشاره شده باید به صورت پیوسته و با ضخامت پایین روی تمامی قعات اجرا شود. ضخامت پایین لایه روکش موجب کاهش خطر جدا شدن آن در موارد مختلف کاربری پمپ از بدنه فولادی میگردد. این تکنیک ساخت دارای مزیت اقتصادی نسبت به تکنیک تولید یکپارچه بوده اما موجب کاهش بالانس بین اتصالات و قطعاتی که در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند میگردد . همچنین ضخامت پایین لایه روکش محدودیت هایی را در مقابل ذرات ساینده و قسمت های زائد فولادی به همراه دارد.

گزینه های آرگال

راه حل فنی پیشنهاد شده توسط Argal در جستجوی قابلیت های اجزاء است و آخرین مدلهای تولیدی رقبا را نیز پشت سر میگذارد.

پارامترها: بدنه پمپ از فلوئورو پلیمر ساخته شده است ،پمپ دارای ساختار خود حمایتی است ، ضخامت متوسط (۸-۱۰ میلی متر) است که در نهایت رزوه شده  به صورت غیر قابل تغییر در آمده است.

نتیجه موارد فوق یک پمپ مناسب برای کار و مواقعی که ضرورت استفاده از پمپ های طراحی شده برای مواد شیمیایی ضروری است خود را نمایان می سازد :

  • ضخامت و مقاومت بالا قطعات در تماس با مایعات خورنده.
  • زره ها عملکرد خاصی را در برابر حملات و بار ها و ضربات بر روی اتصالات و بر اساس لنگرگاه انجام می دهند.
  • مزایای استفاده از فولاد ضد زنگ در مقایسه با آهن در نظر گرفتن مقاومت در برابر وجود خطرات شیمیایی برای محیط زیست یا ناشی از نشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *